Marmara Üniversitesi KPSS Taban Puanları
ÖSYM merkezî yerleştirmelerinde 2022/1–2024/1 arasındaki 5 dönemde bu kurumun 19 kadro kodu ve 30 kontenjan var. Taban puanı, kadroya yerleşen adayların en düşük puanıdır.
Kaynak: ÖSYM yerleştirme sonuçları Son dönem: KPSS-2024/1, 29 Temmuz 2024
Dönem dönem taban puanları
Her merkezî yerleştirmede düzey başına kadro, kontenjan ve taban puanı aralığı. Puan türleri farklı olduğu için düzeyler kendi içinde karşılaştırılır.
| Dönem | Düzey | Kadro kodu | Kontenjan | En düşük taban | Ortanca taban | En yüksek puan |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024/1 | Lisans (P3) | 3 | 3 | 85,88606 | 85,99907 | 88,36103 |
| 2023/2 | Lisans (P3) | 3 | 6 | 79,28902 | 81,44006 | 88,54236 |
| 2023/2 | Ön lisans (P93) | 2 | 3 | 84,79421 | 86,85547 | 88,91673 |
| 2023/1 | Lisans (P3) | 2 | 2 | 83,14863 | 84,15763 | 85,16663 |
| 2023/1 | Ön lisans (P93) | 1 | 2 | 77,31707 | 77,31707 | 77,65917 |
| 2022/2 | Lisans (P3) | 5 | 9 | 79,59748 | 82,09707 | 93,33100 |
| 2022/2 | Ön lisans (P93) | 2 | 4 | 79,27157 | 82,82208 | 86,37258 |
| 2022/1 2020 KPSS | Ön lisans (P93) | 1 | 1 | 83,70214 | 83,70214 | 83,70214 |
Tüm kadrolar
2022/1–2024/1 arasındaki 5 dönemde 19 kadro kodu: il, kontenjan, en küçük ve en büyük puan.
19 kadro
| Dönem | Kurum / unvan | Kod | İl | Puan türü | Kontenjan | En küçük | En büyük |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024/1 | Marmara Üniversitesi Bilgisayar İşletmeni | 301017948 | İstanbul / Kadıköy | P3 | 1 | 85,99907 | 85,99907 |
| 2024/1 | Marmara Üniversitesi Mühendis | 301017955 | İstanbul / Kadıköy | P3 | 1 | 88,36103 | 88,36103 |
| 2024/1 | Marmara Üniversitesi Psikolog | 301017962 | İstanbul / Kadıköy | P3 | 1 | 85,88606 | 85,88606 |
| 2023/2 | Marmara Üniversitesi Bilgisayar İşletmeni | 302012943 | İstanbul / Kadıköy | P3 | 3 | 79,28902 | 82,89896 |
| 2023/2 | Marmara Üniversitesi Bilgisayar İşletmeni | 302012950 | İstanbul / Kadıköy | P3 | 2 | 81,44006 | 81,80962 |
| 2023/2 | Marmara Üniversitesi Mühendis | 302012957 | İstanbul / Kadıköy | P3 | 1 | 88,54236 | 88,54236 |
| 2023/2 | Marmara Üniversitesi Bilgisayar İşletmeni | 202011858 | İstanbul / Kadıköy | P93 | 2 | 84,79421 | 86,17555 |
| 2023/2 | Marmara Üniversitesi Tekniker | 202011865 | İstanbul / Kadıköy | P93 | 1 | 88,91673 | 88,91673 |
| 2023/1 | Marmara Üniversitesi Bilgisayar İşletmeni | 301018508 | İstanbul / Kadıköy | P3 | 1 | 83,14863 | 83,14863 |
| 2023/1 | Marmara Üniversitesi Bilgisayar İşletmeni | 301018515 | İstanbul / Kadıköy | P3 | 1 | 85,16663 | 85,16663 |
| 2023/1 | Marmara Üniversitesi Bilgisayar İşletmeni | 201014805 | İstanbul / Kadıköy | P93 | 2 | 77,31707 | 77,65917 |
| 2022/2 | Marmara Üniversitesi Avukat | 302012894 | İstanbul / Kadıköy | P3 | 2 | 93,07541 | 93,33100 |
| 2022/2 | Marmara Üniversitesi Bilgisayar İşletmeni | 302012901 | İstanbul / Kadıköy | P3 | 1 | 79,59748 | 79,59748 |
| 2022/2 | Marmara Üniversitesi Bilgisayar İşletmeni | 302012908 | İstanbul / Kadıköy | P3 | 2 | 83,83981 | 86,41957 |
| 2022/2 | Marmara Üniversitesi Bilgisayar İşletmeni | 302012915 | İstanbul / Kadıköy | P3 | 2 | 82,09707 | 82,16903 |
| 2022/2 | Marmara Üniversitesi Bilgisayar İşletmeni | 302012922 | İstanbul / Kadıköy | P3 | 2 | 81,56357 | 84,20574 |
| 2022/2 | Marmara Üniversitesi Bilgisayar İşletmeni | 202012796 | İstanbul / Kadıköy | P93 | 3 | 79,27157 | 83,41663 |
| 2022/2 | Marmara Üniversitesi Bilgisayar İşletmeni | 202012803 | İstanbul / Kadıköy | P93 | 1 | 86,37258 | 86,37258 |
| 2022/1 | Marmara Üniversitesi Veznedar | 252021841 | İstanbul / Kadıköy | P93 | 1 | 83,70214 | 83,70214 |
Marmara Üniversitesi hangi unvanlara alım yaptı?
Marmara Üniversitesi KPSS taban puanı hakkında
Marmara Üniversitesi KPSS taban puanı kaç?
ÖSYM'nin 29 Temmuz 2024 tarihinde açıkladığı KPSS-2024/1 merkezî yerleştirmesinde lisans (P3) kadrolarında en düşük taban puanı 85,88606, en yüksek puan 88,36103 oldu. Önceki dönemler yukarıdaki tabloda.
Marmara Üniversitesi KPSS ile kaç kadroya alım yaptı?
ÖSYM merkezî yerleştirmelerinde 2022/1–2024/1 arasındaki 5 dönemde 19 kadro kodu, 30 kontenjan ilan edildi. Kontenjanlar ve yerleşen aday sayıları dönem dönem yukarıdaki tabloda.
Taban puanı ile ilanlardaki puan şartı aynı mı?
Hayır. İlanlardaki "en az 70 puan almış olmak" gibi ifadeler başvuru şartıdır. Taban puanı ise ÖSYM merkezî yerleştirmesinde kadroya yerleşen en düşük puandır ve adayların tercihlerine göre her dönem değişir.