Sinop Üniversitesi KPSS Taban Puanları
ÖSYM merkezî yerleştirmelerinde 2022/1–2023/2 arasındaki 3 dönemde bu kurumun 14 kadro kodu ve 19 kontenjan var. Taban puanı, kadroya yerleşen adayların en düşük puanıdır.
Kaynak: ÖSYM yerleştirme sonuçları Son dönem: KPSS-2023/2, 8 Ocak 2024
Dönem dönem taban puanları
Her merkezî yerleştirmede düzey başına kadro, kontenjan ve taban puanı aralığı. Puan türleri farklı olduğu için düzeyler kendi içinde karşılaştırılır.
| Dönem | Düzey | Kadro kodu | Kontenjan | En düşük taban | Ortanca taban | En yüksek puan |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023/2 | Lisans (P3) | 5 | 6 | 77,82287 | 78,84159 | 89,40896 |
| 2023/2 | Ortaöğretim (P94) | 1 | 1 | 86,13636 | 86,13636 | 86,13636 |
| 2022/2 | Lisans (P3) | 4 | 4 | 89,48780 | 90,69293 | 94,52840 |
| 2022/2 | Ön lisans (P93) | 1 | 1 | 80,13965 | 80,13965 | 80,13965 |
| 2022/2 | Ortaöğretim (P94) | 1 | 5 | 94,33849 | 94,33849 | 96,53927 |
| 2022/1 2020 KPSS | Lisans (P3) | 2 | 2 | 82,66331 | 83,84915 | 85,03499 |
Tüm kadrolar
2022/1–2023/2 arasındaki 3 dönemde 14 kadro kodu: il, kontenjan, en küçük ve en büyük puan.
| Dönem | Kurum / unvan | Kod | İl | Puan türü | Kontenjan | En küçük | En büyük |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023/2 | Sinop Üniversitesi Bilgisayar İşletmeni | 302013342 | Sinop / Durağan | P3 | 1 | 78,84159 | 78,84159 |
| 2023/2 | Sinop Üniversitesi Bilgisayar İşletmeni | 302013349 | Sinop | P3 | 2 | 79,14643 | 83,13680 |
| 2023/2 | Sinop Üniversitesi Bilgisayar İşletmeni | 302013356 | Sinop / Türkeli | P3 | 1 | 78,74730 | 78,74730 |
| 2023/2 | Sinop Üniversitesi Mühendis | 302013363 | Sinop | P3 | 1 | 77,82287 | 77,82287 |
| 2023/2 | Sinop Üniversitesi Mühendis | 302013370 | Sinop | P3 | 1 | 89,40896 | 89,40896 |
| 2023/2 | Sinop Üniversitesi Kaloriferci | 102010423 | Sinop / Türkeli | P94 | 1 | 86,13636 | 86,13636 |
| 2022/2 | Sinop Üniversitesi Bilgisayar İşletmeni | 302013230 | Sinop / Durağan | P3 | 1 | 90,84191 | 90,84191 |
| 2022/2 | Sinop Üniversitesi Bilgisayar İşletmeni | 302013237 | Sinop / Türkeli | P3 | 1 | 90,54395 | 90,54395 |
| 2022/2 | Sinop Üniversitesi Mühendis | 302013244 | Sinop | P3 | 1 | 94,52840 | 94,52840 |
| 2022/2 | Sinop Üniversitesi Mühendis | 302013251 | Sinop | P3 | 1 | 89,48780 | 89,48780 |
| 2022/2 | Sinop Üniversitesi Tekniker | 202012985 | Sinop | P93 | 1 | 80,13965 | 80,13965 |
| 2022/2 | Sinop Üniversitesi Hizmetli | 102010514 | Sinop | P94 | 5 | 94,33849 | 96,53927 |
| 2022/1 | Sinop Üniversitesi Bilgisayar İşletmeni | 362022184 | Sinop / Türkeli | P3 | 1 | 85,03499 | 85,03499 |
| 2022/1 | Sinop Üniversitesi Kütüphaneci | 362022191 | Sinop | P3 | 1 | 82,66331 | 82,66331 |
Sinop Üniversitesi hangi unvanlara alım yaptı?
- Bilgisayar İşletmeni 6 kadro
- Mühendis 4 kadro
- Hizmetli 1 kadro
- Kaloriferci 1 kadro
- Kütüphaneci 1 kadro
- Tekniker 1 kadro
Sinop Üniversitesi KPSS taban puanı hakkında
Sinop Üniversitesi KPSS taban puanı kaç?
ÖSYM'nin 8 Ocak 2024 tarihinde açıkladığı KPSS-2023/2 merkezî yerleştirmesinde lisans (P3) kadrolarında en düşük taban puanı 77,82287, en yüksek puan 89,40896; ortaöğretim (P94) kadrolarında en düşük taban puanı 86,13636, en yüksek puan 86,13636 oldu. Önceki dönemler yukarıdaki tabloda.
Sinop Üniversitesi KPSS ile kaç kadroya alım yaptı?
ÖSYM merkezî yerleştirmelerinde 2022/1–2023/2 arasındaki 3 dönemde 14 kadro kodu, 19 kontenjan ilan edildi. Kontenjanlar ve yerleşen aday sayıları dönem dönem yukarıdaki tabloda.
Taban puanı ile ilanlardaki puan şartı aynı mı?
Hayır. İlanlardaki "en az 70 puan almış olmak" gibi ifadeler başvuru şartıdır. Taban puanı ise ÖSYM merkezî yerleştirmesinde kadroya yerleşen en düşük puandır ve adayların tercihlerine göre her dönem değişir.