Harran Üniversitesi KPSS Taban Puanları
ÖSYM merkezî yerleştirmelerinde 2022/2–2023/2 arasındaki 2 dönemde bu kurumun 14 kadro kodu ve 25 kontenjan var. Taban puanı, kadroya yerleşen adayların en düşük puanıdır.
Kaynak: ÖSYM yerleştirme sonuçları Son dönem: KPSS-2023/2, 8 Ocak 2024
Dönem dönem taban puanları
Her merkezî yerleştirmede düzey başına kadro, kontenjan ve taban puanı aralığı. Puan türleri farklı olduğu için düzeyler kendi içinde karşılaştırılır.
| Dönem | Düzey | Kadro kodu | Kontenjan | En düşük taban | Ortanca taban | En yüksek puan |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023/2 | Lisans (P3) | 3 | 6 | 79,15235 | 80,28045 | 81,46602 |
| 2023/2 | Ön lisans (P93) | 4 | 6 | 84,05992 | 85,76593 | 92,94449 |
| 2023/2 | Ortaöğretim (P94) | 2 | 3 | 80,50803 | 84,21949 | 87,93095 |
| 2022/2 | Lisans (P3) | 3 | 3 | 80,08137 | 83,24980 | 91,93451 |
| 2022/2 | Ön lisans (P93) | 1 | 5 | 85,22606 | 85,22606 | 87,52245 |
| 2022/2 | Ortaöğretim (P94) | 1 | 2 | 95,65233 | 95,65233 | 96,00463 |
Tüm kadrolar
2022/2–2023/2 arasındaki 2 dönemde 14 kadro kodu: il, kontenjan, en küçük ve en büyük puan.
| Dönem | Kurum / unvan | Kod | İl | Puan türü | Kontenjan | En küçük | En büyük |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023/2 | Harran Üniversitesi Bilgisayar İşletmeni | 302012257 | Şanlıurfa | P3 | 1 | 81,46602 | 81,46602 |
| 2023/2 | Harran Üniversitesi Hemşire | 302012264 | Şanlıurfa | P3 | 4 | 79,15235 | 81,36714 |
| 2023/2 | Harran Üniversitesi Memur | 302012271 | Şanlıurfa | P3 | 1 | 80,28045 | 80,28045 |
| 2023/2 | Harran Üniversitesi Bilgisayar İşletmeni | 202011564 | Şanlıurfa | P93 | 1 | 84,05992 | 84,05992 |
| 2023/2 | Harran Üniversitesi Sağlık Teknikeri | 202011571 | Şanlıurfa | P93 | 2 | 88,14299 | 92,94449 |
| 2023/2 | Harran Üniversitesi Sağlık Teknikeri | 202011578 | Şanlıurfa | P93 | 2 | 84,55501 | 85,01442 |
| 2023/2 | Harran Üniversitesi Tekniker | 202011585 | Şanlıurfa | P93 | 1 | 86,97684 | 86,97684 |
| 2023/2 | Harran Üniversitesi Teknisyen | 102010325 | Şanlıurfa | P94 | 1 | 87,93095 | 87,93095 |
| 2023/2 | Harran Üniversitesi Teknisyen | 102010332 | Şanlıurfa | P94 | 2 | 80,50803 | 81,51097 |
| 2022/2 | Harran Üniversitesi Kütüphaneci | 302012341 | Şanlıurfa | P3 | 1 | 80,08137 | 80,08137 |
| 2022/2 | Harran Üniversitesi Mühendis | 302012348 | Şanlıurfa | P3 | 1 | 91,93451 | 91,93451 |
| 2022/2 | Harran Üniversitesi Mühendis | 302012355 | Şanlıurfa | P3 | 1 | 83,24980 | 83,24980 |
| 2022/2 | Harran Üniversitesi Bilgisayar İşletmeni | 202012537 | Şanlıurfa | P93 | 5 | 85,22606 | 87,52245 |
| 2022/2 | Harran Üniversitesi Bilgisayar İşletmeni | 102010458 | Şanlıurfa | P94 | 2 | 95,65233 | 96,00463 |
Harran Üniversitesi hangi unvanlara alım yaptı?
- Bilgisayar İşletmeni 4 kadro
- Mühendis 2 kadro
- Sağlık Teknikeri 2 kadro
- Teknisyen 2 kadro
- Hemşire 1 kadro
- Kütüphaneci 1 kadro
- Memur 1 kadro
- Tekniker 1 kadro
Harran Üniversitesi KPSS taban puanı hakkında
Harran Üniversitesi KPSS taban puanı kaç?
ÖSYM'nin 8 Ocak 2024 tarihinde açıkladığı KPSS-2023/2 merkezî yerleştirmesinde lisans (P3) kadrolarında en düşük taban puanı 79,15235, en yüksek puan 81,46602; ön lisans (P93) kadrolarında en düşük taban puanı 84,05992, en yüksek puan 92,94449; ortaöğretim (P94) kadrolarında en düşük taban puanı 80,50803, en yüksek puan 87,93095 oldu. Önceki dönemler yukarıdaki tabloda.
Harran Üniversitesi KPSS ile kaç kadroya alım yaptı?
ÖSYM merkezî yerleştirmelerinde 2022/2–2023/2 arasındaki 2 dönemde 14 kadro kodu, 25 kontenjan ilan edildi. Kontenjanlar ve yerleşen aday sayıları dönem dönem yukarıdaki tabloda.
Taban puanı ile ilanlardaki puan şartı aynı mı?
Hayır. İlanlardaki "en az 70 puan almış olmak" gibi ifadeler başvuru şartıdır. Taban puanı ise ÖSYM merkezî yerleştirmesinde kadroya yerleşen en düşük puandır ve adayların tercihlerine göre her dönem değişir.