İnönü Üniversitesi KPSS Taban Puanları
ÖSYM merkezî yerleştirmelerinde 2023/2–2026/1 arasındaki 3 dönemde bu kurumun 15 kadro kodu ve 112 kontenjan var. Taban puanı, kadroya yerleşen adayların en düşük puanıdır.
Kaynak: ÖSYM yerleştirme sonuçları Son dönem: KPSS-2026/1, 24 Temmuz 2026
Dönem dönem taban puanları
Her merkezî yerleştirmede düzey başına kadro, kontenjan ve taban puanı aralığı. Puan türleri farklı olduğu için düzeyler kendi içinde karşılaştırılır.
| Dönem | Düzey | Kadro kodu | Kontenjan | En düşük taban | Ortanca taban | En yüksek puan |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026/1 | Lisans (P3) | 1 | 3 | 80,18715 | 80,18715 | 80,58041 |
| 2025/1 | Lisans (P3) | 3 | 82 | 72,84770 | 76,07301 | 91,80272 |
| 2025/1 | Ön lisans (P93) | 4 | 5 | 84,58812 | 89,91744 | 97,09507 |
| 2023/2 2022 KPSS | Lisans (P3) | 4 | 8 | 77,07290 | 84,49254 | 92,54094 |
| 2023/2 2022 KPSS | Ön lisans (P93) | 2 | 11 | 76,96203 | 79,63799 | 86,16240 |
| 2023/2 2022 KPSS | Ortaöğretim (P94) | 1 | 3 | 82,16167 | 82,16167 | 83,32218 |
Tüm kadrolar
2023/2–2026/1 arasındaki 3 dönemde 15 kadro kodu: il, kontenjan, en küçük ve en büyük puan.
15 kadro
| Dönem | Kurum / unvan | Kod | İl | Puan türü | Kontenjan | En küçük | En büyük |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026/1 | İnönü Üniversitesi Büro Personeli | 301015379 | Malatya / Battalgazi | P3 | 3 | 80,18715 | 80,58041 |
| 2025/1 | İnönü Üniversitesi Büro Personeli | 301018186 | Malatya / Battalgazi | P3 | 6 | 90,84587 | 91,80272 |
| 2025/1 | İnönü Üniversitesi Büro Personeli | 301018193 | Malatya / Battalgazi | P3 | 2 | 76,07301 | 79,51791 |
| 2025/1 | İnönü Üniversitesi Hemşire | 301018200 | Malatya / Battalgazi | P3 | 74 | 72,84770 | 87,16800 |
| 2025/1 | İnönü Üniversitesi Büro Personeli | 201012586 | Malatya / Battalgazi | P93 | 2 | 93,36140 | 97,09507 |
| 2025/1 | İnönü Üniversitesi Destek Personeli | 201012593 | Malatya / Battalgazi | P93 | 1 | 88,83795 | 88,83795 |
| 2025/1 | İnönü Üniversitesi Sağlık Teknikeri | 201012600 | Malatya / Battalgazi | P93 | 1 | 90,99693 | 90,99693 |
| 2025/1 | İnönü Üniversitesi Sağlık Teknikeri | 201012607 | Malatya / Battalgazi | P93 | 1 | 84,58812 | 84,58812 |
| 2023/2 | İnönü Üniversitesi Memur | 302012432 | Malatya / Battalgazi | P3 | 4 | 89,81039 | 92,54094 |
| 2023/2 | İnönü Üniversitesi Memur | 302012439 | Malatya / Battalgazi | P3 | 2 | 83,27443 | 86,72079 |
| 2023/2 | İnönü Üniversitesi Mühendis | 302012446 | Malatya / Battalgazi | P3 | 1 | 85,71064 | 85,71064 |
| 2023/2 | İnönü Üniversitesi Mühendis | 302012453 | Malatya / Battalgazi | P3 | 1 | 77,07290 | 77,07290 |
| 2023/2 | İnönü Üniversitesi Memur | 202011676 | Malatya / Battalgazi | P93 | 3 | 76,96203 | 77,24047 |
| 2023/2 | İnönü Üniversitesi Memur | 202011683 | Malatya / Battalgazi | P93 | 8 | 82,31394 | 86,16240 |
| 2023/2 | İnönü Üniversitesi Teknisyen | 102010353 | Malatya / Battalgazi | P94 | 3 | 82,16167 | 83,32218 |
İnönü Üniversitesi hangi unvanlara alım yaptı?
- Büro Personeli 4 kadro
- Memur 4 kadro
- Mühendis 2 kadro
- Sağlık Teknikeri 2 kadro
- Destek Personeli 1 kadro
- Hemşire 1 kadro
- Teknisyen 1 kadro
İnönü Üniversitesi KPSS taban puanı hakkında
İnönü Üniversitesi KPSS taban puanı kaç?
ÖSYM'nin 24 Temmuz 2026 tarihinde açıkladığı KPSS-2026/1 merkezî yerleştirmesinde lisans (P3) kadrolarında en düşük taban puanı 80,18715, en yüksek puan 80,58041 oldu. Önceki dönemler yukarıdaki tabloda.
İnönü Üniversitesi KPSS ile kaç kadroya alım yaptı?
ÖSYM merkezî yerleştirmelerinde 2023/2–2026/1 arasındaki 3 dönemde 15 kadro kodu, 112 kontenjan ilan edildi. Kontenjanlar ve yerleşen aday sayıları dönem dönem yukarıdaki tabloda.
Taban puanı ile ilanlardaki puan şartı aynı mı?
Hayır. İlanlardaki "en az 70 puan almış olmak" gibi ifadeler başvuru şartıdır. Taban puanı ise ÖSYM merkezî yerleştirmesinde kadroya yerleşen en düşük puandır ve adayların tercihlerine göre her dönem değişir.